Seria I
CF BRAILA - DUNAREA GIURGIU 0-2 (Ciocarlan 36, 64p), FC SACELE - DUNAREA GALATI 0-0, CHIMIA BRAZI - CS OTOPENI 1-0 (Farcasanu 30), FC BRASOV - SPORTUL STUDENTESC 1-1 (S. Sburlea 57 / Ratiu 48), PETROLUL PLOIESTI - FOREX BRASOV 2-1 (L. Dumitru 80p, Bozga 84 / Fl. Manea 40), GLORIA BUZAU - FCM CAMPINA 3-2 (Jaber 70, 85, Cl. Ionescu 90 / Kalle 14, Ghidia 30), FC SNAGOV - FC BOTOSANI 1-0 (Crangureanu 18), PREFAB MODELU - FCM BACAU 0-1 (M. Tanasa 47), DELTA TULCEA - CETATE SUCEAVA 2-1 (L. Stefan 17p, Lucan 78 / Streinu 76).
Clasament
1. Gloria Buzau 21 11 4 6 35-22 37 (+ 7)
2. Petrolul 21 11 4 6 31-23 37 (+ 7)
3. Forex Brasov 21 11 3 7 27-15 36 (+ 3)
4. CS Otopeni 21 10 6 5 25-13 36 (+ 3)
5. Dunarea Giurgiu 21 9 4 8 33-17 35 (+ 5)
6. Sportul 21 9 7 5 21-25 34 (+ 4)
7. Delta Tulcea 21 9 5 7 35-31 32 (- 1)
8. Dunarea Galati 21 8 8 5 19-19 32 (- 1)
9. FC Botosani 21 9 4 8 22-23 31 (- 2)
10. FC Brasov 21 7 8 6 28-22 29 (- 1)
11. FCM Bacau* 21 9 6 6 17-12 25 (- 8)
12. Prefab Modelu** 21 8 4 9 24-22 25 (- 8)
13. FCM Campina 21 5 8 8 17-19 23 (- 7)
14. Cetate Suceava 21 5 6 10 26-30 21 (- 12)
15. FC Sacele 21 4 9 8 17-25 21 (- 12)
16. FC Snagov 21 5 4 12 17-37 19 (- 14)
17. CF Braila 21 4 5 12 9-32 17 (- 13)
18. Chimia Brazi 21 4 3 14 17-33 15 (- 15)
* echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
** echipa penalizata cu 3p pentru ca s-a retras de pe teren la meciul cu Petrolul
Seria a II-a
MINERUL LUPENI - UNIREA DEJ 1-0 (Itu 45), FC BIHOR - CFR TIMISOARA 1-0 (Fl. Patrascu 6), "POLI" II TIMISOARA - IS CAMPIA TURZII 4-1 (Axente 7, 41, Torje 23, 78p / C. Bucur 85), FC BAIA MARE - DACIA MIOVENI 0-1 (Nedelea 90+2), UNIREA ALBA IULIA - CORVINUL 2-1 (C. Cristea 16, Ad. Voiculet 53 / M. Dascalescu 3), FC TARGOVISTE - GAZ METAN MEDIAS 1-0 (Raicu 13p), AUXERRE LUGOJ - "U" CLUJ-NAPOCA 0-1 (Goga 7), FC CARACAL - CSM RM. VALCEA 0-2 (Mot 75, Cercel 90+2), BUILDING VANJU MARE - FCM RESITA 2-1 (Fl. Serban 14, poenaru 50 / Cr. Luca 74).
Clasament
1. "U" Cluj-Napoca 21 13 6 2 32-13 45 (+12)
2. Rm. Valcea 21 12 2 7 26-19 38 (+ 5)
3. Dacia Mioveni 21 10 6 5 23-15 36 (+ 6)
4. Minerul 21 11 2 8 25-22 35 (+ 5)
5. FCM Resita 21 9 5 7 24-16 32 (- 1)
6. FC Targoviste 21 9 5 7 17-16 32 (+ 2)
7. Campia Turzii 21 8 7 6 20-19 31 (+ 1)
8. "Poli" II 21 7 8 6 25-17 29 (- 1)
9. FC Caracal 21 9 2 10 24-24 29 (- 4)
10. Unirea 21 7 8 6 17-17 29 (- 1)
11. CFR Timisoara 21 8 5 8 22-26 29 (- 4)
12. Corvinul 21 6 10 5 30-21 28 (- 5)
13. FC Bihor 21 6 7 8 21-28 25 (- 8)
14. Building 21 6 5 10 15-20 23 (- 10)
15. Gaz Metan 21 6 4 11 22-25 22 (- 8)
16. Unirea Dej 21 6 3 12 19-36 21 (- 9)
17. FC Baia Mare 21 4 6 11 14-33 18 (- 12)
18. Auxerre 21 3 7 11 13-22 16 (- 17)
- meciurile s-au jucat sambata
- promoveaza in Liga I primele doua clasate in fiecare serie; retrogradreaza in Liga a III-a echipele clasate pe ultimele patru locuri in fiecare serie