Liderul detasat al Ligii lui Mitica a remizat cu echipa de rezerve a Politehnicii Timisoara.

Timisoara a demonstrat ieri seara ca fotbalul se poate juca si numai pentru public, lasind la o parte primele si goana dupa o calificarea intr-o cupa europeana. Sustinuti frenetic de acelasi public care apaluda la 8-1 pentru Steaua, pustii Politehniciii au jucat fara inhibitii in fata unei echipe de vedete cu ifose, care probabil ne va reprezenta in editia viitoare a Ligii Campionilor, rezultatul fiind un 1-1 care poate n-ar fi putut fi obtinut de blazata echipa de seniori. Ceea ce Marian Iancu a vrut sa fie o razmerita fata de comisiile FRF a devenit un spirit care a cuprins intreg orasul banatean. Dinamo a deschis scorul in minutul 26, prin Claudiu Niculescu, gazdele egalind in chiar primul minut al reprizei secunde prin unul dintre cei doi jucatori d ela echipa de seniori aliniati in 11"-le de start, senegalezul Mansour. In ciuda atacurilor disperate ale dinamovistilor, scorul a ramas neschimbat pina la fluierul de final al lui Cristi Balaj, consemnindu-se astfel una dintre cele mai mari surprize din istoria campionatului de fotbal.

Actionari la peluza

Actionarii lui Dinamo si fostul international Florin Raducioiu au decis sa vada meciul cu Poli Timisoara din peluza, alaturi de suporterii dinamovisti, in semn de protest fata de atacurile lui Marian Iancu la adresa clubului din Stefan cel Mare. "Imi pare rau ca Poli va evolua cu echipa a doua. Vreau sa-i batem in cea mai buna formula. Acest gen de declaratii il caracterizeaza pe Iancu. La 15 puncte distanta, invidia si ura sint mari", declara simbata Cristi Borcea ca raspuns la atacurile lui Iancu. "Dinamo ar trebui sa-si ceara scuze pentru tot ce a facut in fotbalul romanesc", spusese patronul timisorean, acuzind direct clubul Dinamo ca s-a implicat in suspendarea lui Karamian, de la care a pornit tot scandalul.