Programul meciurilor
Vineri
GLORIA BISTRITA - CEAHLAUL
(ora 14 - Telesport)
Arbitri: Al. Tudor - Cr. Nica, Fl. Damaschin (St. Erdei)
Observatori: Al. Popescu, N. Grigorescu
POLITEHNICA IASI - UNIREA URZICENI (ora 18 - Telesport)
Arbitri: Cr. Balaj - A. Onita, B. Velicu (V. Stanisteanu)
Observatori: M. Dancu, C. Sorescu
Sambata
FC VASLUI - UNIV. CRAIOVA
(ora 13 - Telesport)
Arbitri: M. Salomir - Ad. Vidan, N. Meghesan (M. Martis)
Observatori: R. Pascu, D. D. Craciun
STEAUA - "POLI" TIMISOARA
(ora 17 - TVR 1)
Arbitri: S. Coltescu - Z. Szekely, Fl. Buzarnescu (A. Helesteanu)
Observatori: S. Satmari, D. Lazarescu
FC FARUL CONSTANTA - UTA ARAD (ora 20 - National TV)
Arbitri: I. Serea - M. Nagy, Gh. Negoita (M. Bocaneala)
Observatori: Fl. Halagian, A. Huzu
Duminica
FC ARGES - JIUL PETROSANI
(ora 13 - Telesport)
Arbitri: O. Trandu - S. Stoianov, Ad. Midisan (T. Lajos)
Observatori: C. Cacoveanu, Fl. Prunea
CFR CLUJ - OTELUL GALATI
(ora 13 - TVR 2)
Arbitri: A. Constantin - Ed. Dumitrescu, S. Gheorghe (V. Berbecaru)
Observatori: Al. Boc, C. Stefan
RAPID - PANDURII TG. JIU (ora 20 - National TV)
Arbitri: T. Craciunescu - M. Savaniu, D. Iliescu (M. Draganescu)
Observatori: M. C. Ionescu, M. Lica
Luni
DINAMO - FC NATIONAL
(ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: S. Corpodean - S. Caia, D. Bargaoanu (L. Dan)
Observatori: Val. Alexandru, D, Petrescu
CLASAMENT
1. Dinamo 17 15 1 1 37-10 46 (+19)
2. Steaua 17 10 5 2 34- 9 35 (+ 8)
3. Rapid 17 10 5 2 32-12 35 (+ 8)
4. CFR Cluj 17 10 2 5 36-23 32 (+ 8)
5. "Poli" TM 17 8 5 4 16-10 29 (+ 2)
6. Gloria 17 8 3 6 22-17 27 ( 0)
7. Otelul 17 8 2 7 23-30 26 (+ 2)
8. FC Vaslui 17 7 3 7 21-26 24 (- 3)
9. UTA Arad 17 7 2 8 17-19 23 (- 4)
10. Pandurii 17 6 4 7 14-16 22 (- 2)
11. U. Craiova 17 6 4 7 19-30 22 (- 5)
12. Poli Iasi 17 5 6 6 17-23 21 (- 3)
13. FC Farul 17 5 4 8 20-21 19 (- 5)
14. Unirea 17 5 3 9 11-18 18 (- 6)
15. Ceahlaul 17 5 2 10 12-23 17 (- 7)
16. FC Arges 17 4 2 11 12-22 14 (-13)
17. National 17 2 4 11 12-29 10 (-14)
18. Jiul 17 1 5 11 7-24 8 (-16)
Etapa viitoare (a 19-a)
Vineri, 8 decembrie: UTA Arad - FC Vaslui (ora 13 - Telesport), Ceahlaul - Politehnica Iasi (ora 18 - Telesport), FC National - Gloria Bistrita (ora 20 - National TV).
Sambata, 9 decembrie: Otelul Galati - FC Farul (ora 13 - Telesport), Jiul Petrosani - Rapid (ora 13 - TVR 2), "Poli" Timisoara - FC Arges (ora 20,45 - Antena 1).
Duminica, 10 decembrie: Unirea Urziceni - CFR Cluj (ora 13 - Telesport), Pandurii Tg. Jiu - Dinamo (ora 13 - National TV), Univ. Craiova - Steaua (ora 20,30 - TVR 1).