Rezultate si marcatori
GRUPA B
u S-au jucat: Besiktas - Tottenham 0-2, Bayer - FC Bruges 1-1, Dinamo - Besiktas 2-1, Totteham - FC Bruges 3-1, FC Bruges - Dinamo 1-1, Bayer - Tottenham 0-1.
u Miercuri
DINAMO - BAYER LEVERKUSEN
2-1 (1-1)
Cl. Niculescu 37, 74 / Barbarez 22
BESIKTAS ISTANBUL - FC BRUGES
2-1 (0-1)
Ibrahim Akin 32, Ricardinho 70p / Balaban 14p
TOTTENHAM HOTSPUR a stat.
u Clasament
1. Tottenham 3 3 0 0 6- 1 9
2. Dinamo 3 2 1 0 5- 3 7
3. Besiktas 3 1 0 2 3- 5 3
4. FC Bruges 4 0 2 2 4- 7 2
5. Bayer 3 0 1 2 2- 4 1
u Ultima etapa (14 decembrie): Tottenham - Dinamo, Bayer - Besiktas, Bruges sta.
Grupa A
PARTIZAN BELGRAD - AJ AUXERRE
1-4 (1-3)
Marinkovic 5 / B. Cheyrou 18, D. Niculae 24, Akale 36, Pieroni 81
LIVORNO - MACCABI HAIFA
1-1 (1-0)
Lucarelli 20 / Colautti 90A3
GLASGOW RANGERS a stat.
u Clasament
1. Glasgow 3 2 1 0 7- 4 7
2. Maccabi 4 2 1 1 5- 4 7
3. Auxerre 3 1 1 1 7- 6 4
4. Livorno 3 0 2 1 4- 5 2
5. Partizan 3 0 1 2 2- 6 1
u Ultima etapa (14 decembrie):
Glasgow - Partizan, Auxerre - Livorno, Maccabi sta.
Grupa C
GRASSHOPPER ZÜRICH - FC SEVILLA
0-4 (-1)
Daniel 12, 53, Chevanton 62, Kepa 84
AZ '67 ALKMAAR - SLOVAN LIBEREC
2-2 (0-1)
Steinsson 69, Jenner 89 / Zapotocny 26, Papousek 85
SPORTING BRAGA a stat.
u Clasament
1. Alkmaar 3 2 1 0 10-4 7
2. FC Sevilla 3 2 1 0 6- 0 7
3. Liberec 4 1 2 1 6- 7 5
4. Braga 3 1 0 2 4- 5 3
5. Grasshopper 3 0 0 3 3-13 0
u Ultima etapa (14 decembrie):
Braga - Grasshoper, Sevilla - Alkmaar, Liberec sta.
Grupa D
RC LENS - FC PARMA
1-2 (1-0)
Cousin 19 / Dedic 77, Paponi 90A2
OSASUNA PAMPLONA - OD ODENSA
3-1 (1-0)
Punal 29, 67, Romeo 87 / Punal 75a
SC HEERENVEEN a stat.
u Clasament
1. FC Parma 3 3 0 0 6- 3 9
2. Lens 3 1 1 1 5- 4 4
3. Osasuna 3 1 1 1 4- 4 4
4. Odense 4 1 1 2 5- 6 4
5. Heerenveen 3 0 1 2 1- 4 1
u Ultima etapa (14 decembrie):
Parma - Osasuna, Heerenveen - Lens, Odense sta.
* partidele s-au disputat miercuri seara
Grupa E
AS NANCY - FEYENOORD ROTTERDAM 3-0 (2-0)*
Puygrenier 22, Bahia 42a, Zerka 66p
WISLA CRACOVIA - FC BASEL 3-1 (1-1)
Brozek 11, 83, Paulista 71 / Petric 8
BLACKBURN ROVERS a stat.
Clasament
1. Nancy 3 2 1 0 7-3 7
2. Blackburn 3 2 1 0 5-1 7
3. Wisla 3 1 0 2 5-5 3
4. Feyenoord 3 0 2 1 1-4 2
5. Basel 4 0 2 2 4-9 2
Ultima etapa (miercuri, 13 decembrie): Blackburn - Nancy, Feyenoord - Wisla. Basel sta.
Grupa F
AJAX AMSTERDAM - ESPANYOL BARCELONA 0-2 (0-1)
Pandiani 36, Coro 78
AUSTRIA VIENA - SPARTA PRAGA 0-1 (0-1)
Repka 11
ZULTE-WAREGEM a stat.
Clasament
1. Espanyol 3 3 0 0 10-2 9
2. Zulte 3 2 0 1 9-8 6
3. Ajax 3 1 1 1 3-2 4
4. Sparta 4 1 1 2 2-5 4
5. Austria 3 0 0 3 1-8 0
Ultima etapa (miercuri, 13 decembrie): Espanyol - Austria, Zulte - Ajax. Sparta sta.
Grupa H
CELTA VIGO - FENERBAHCE ISTANBUL 1-0 (0-0)
Canobbio 77
EINTRACHT FRANKFURT - NEWCASTLE UNITED 0-0
US PALERMO a stat.
Clasament
1. Newcastle 4 3 1 0 4-1 10
2. Celta 4 1 1 1 3-3 4
3. Fenerbahce 3 1 0 2 3-2 3
4. Palermo 3 1 0 2 2-5 3
5. Eintracht 3 0 2 1 2-3 2
Ultima etapa (miercuri, 13 decembrie): Palermo - Celta, Fenerbahce - Eintracht. Newcastle sta.
*partida intrerupta in minutul 80, din cauza incidentelor violente din tribune, UEFA urmand sa ia astazi o decizie in cazul rezultatului final.