- Cald in Kuwait, domnule ticleanu?
- Acum sunt 36 de grade la umbra si cu greu poti iesi pe strada la ora pranzului. Dar avem antrenamente numai seara, cand este ceva mai racoare. Toate cladirile, fara exceptie, au aparate de aer conditionat. Altfel nu rezisti. Mori de canicula. Oricum, este o tara ciudata, cu multe lucruri stranii. Localnicii nu fac nimic, decat fumeaza si beau ceai toata ziua.
- Va place sa antrenati asa departe?
- M-am obisnuit cu viata de aici. A fost o perioada cand a fost Ramadanul si totul a fost inchis. N-aveam niciunde sa beau o cafea. Dar acum e bine Au supermarketuri si ma descurc cu aprovizionarea.
- Din punct de vedere fotbalistic, cum este?
- Destul de bine. Jucatorii sunt foarte bogati si vin la antrenamente cu niste masini extrem de scumpe. Majoritatea sunt milionari in dolari. In schimb, sunt innebuniti dupa fotbal, chiar daca sunt amatori. Campionatul trebuie sa inceapa si sunt foarte nerabdatori. Financiar sunt multumit, dar mi-e dor de tara. astia au bani foarte multi, din moment ce o echipa de club de aici a invitat nationala Braziliei pentru un meci amical si au platit doua milioane de dolari.
Despre autor:
Sursa: Adevarul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Băutura virală care a cucerit planeta conțina lămâie și lapte condensat. Cum...
Sursa: kudika.ro