l Grupa A
KAZAHSTAN - POLONIA 0-1 (0-0)
Smolarek 52
ARMENIA - FINLANDA 0-0
SERBIA - BELGIA 1-0 (0-0)
Zigic 54
PORTUGALIA - AZERBAIDJAN 3-0 (2-0)
C. Ronaldo 25, 63, Carvalho 31
Clasament
1. Serbia 3 2 1 0 3-1 7
2. Finlanda 3 1 2 0 4-2 5
3. Portugalia 2 1 1 0 4-1 4
4. Belgia 3 1 1 1 1-1 4
5. Polonia 3 1 1 1 3-4 4
6. Kazahstan 3 0 2 1 1-2 2
7. Armenia 2 0 1 1 0-1 1
8. Azerbaidjan 3 0 1 2 1-5 1
Etapa viitoare: Belgia - Azerbaidjan, Kazahstan - Finlanda, Serbia - Armenia, Polonia - Portugalia.
l Grupa B
FEROE - LITUANIA 0-1 (0-0)
Skerla 89
SCOTIA - FRANTA 1-0 (0-0)
Caldwell 67
ITALIA - UCRAINA 2-0 (0-0)
Oddo 71p, Toni 79
Clasament
1. Scotia 3 3 0 0 9- 1 9
2. Franta 3 2 0 1 6- 2 6
3. Italia 3 1 1 1 4- 4 4
4. Lituania 3 1 1 1 3- 3 4
5. Georgia 3 1 0 2 8- 6 3
6. Ucraina 2 1 0 1 3- 4 3
7. Feroe 3 0 0 3 0-13 0
Etapa viitoare: Ucraina - Scotia, Franta - Feroe, Georgia - Italia.
l Grupa C
MOLDOVA - BOSNIA-HERTEGOVINA 2-2 (2-0)
Rogaciov 13, 32p / Misimovic 62, Grilic 68
UNGARIA - TURCIA 0-1 (0-1)
Tuncay 41
GRECIA - NORVEGIA 1-0 (1-0)
Katsouranis 33
Clasament
1. Norvegia 3 2 0 1 6-2 6
2. Turcia 2 2 0 0 3-0 6
3. Grecia 2 2 0 0 2-0 6
4. Bosnia-H. 3 1 1 1 8-7 4
5. Ungaria 3 1 0 2 4-6 3
6. Moldova 3 0 1 2 2-5 1
7. Malta 2 0 0 2 2-7 0
Etapa viitoare: Malta - Ungaria, Turcia - Moldova, Bosnia-Hertegovina - Grecia.
l Grupa D
TARA GALILOR - SLOVACIA 1-5 (1-3)
Bale 37 / Svento 14, Mintal 32, 38, Karhan 51, Vittek 59
CEHIA - SAN MARINO 7-0 (4-0)
Kulic 15, Polak 22, Baros 28, 68, Koller 43, 52, Jarolim 49
CIPRU - IRLANDA 5-2 (2-2)
M. Konstantinou 10, 50p, Garpozis 16, Haralambides 60, 75 / Ireland 8, Dunne 44
Clasament
1. Cehia 3 3 0 0 12-1 9
2. Germania 2 2 0 0 14-0 6
3. Slovacia 3 2 0 1 11-5 6
4. Cipru 2 1 0 1 6-8 3
5. Tara Galilor 2 0 0 2 2-7 0
6. Irlanda 2 0 0 2 2-6 0
7. San Marino 2 0 0 2 0-20 0
Etapa viitoare: Irlanda - Cehia, Tara Galilor - Cipru, Slovacia - Germania.
l Grupa E
RUSIA - ISRAEL 1-1 (1-0)
Arsavin 5 / Ben Shushan 84
ANGLIA - MACEDONIA 0-0
CROATIA - ANDORRA 7-0 (2-0)
Petric 12, 37, 48, 50, Klasnic 58, Balaban 62, Modric 83
Clasament
1. Anglia 3 2 1 0 6- 0 7
2. Israel 3 2 1 0 6- 2 7
3. Croatia 2 1 1 0 7- 0 4
4. Macedonia 3 1 1 1 1- 1 4
5. Rusia 2 0 2 0 1- 1 2
6. Estonia 2 0 0 2 0- 2 0
7. Andorra 3 0 0 3 1-16 0
Etapa viitoare: Croatia - Anglia, Rusia - Estonia, Andorra - Macedonia.
l Grupa F
SUEDIA - SPANIA 2-0 (1-0)
Elmander 10, Allback 82
DANEMARCA - IRLANDA DE NORD 0-0
LETONIA - ISLANDA 4-0 (3-0)
Karlsons 14, Verpakovskis 15, 25, Visnakovs 52
Clasament
1. Suedia 3 3 0 0 6-1 9
2. Danemarca 2 1 1 0 2-0 4
3. Irlanda de Nord 3 1 1 1 3-5 4
4. Letonia 2 1 0 1 4-1 3
5. Spania 3 1 0 2 6-5 3
6. Islanda 3 1 0 2 3-6 3
7. Liechtenstein 2 0 0 2 1-7 0
Etapa viitoare: Irlanda de Nord - Letonia, Islanda - Suedia, Liechtenstein - Danemarca.
* etapa viitoare este programata miercuri, 11 octombrie