Seria I
Rezultate si marcatori
CF BRAILA - FC SNAGOV 2-0 (1-0)
Garleanu 31, Feizula 84
CHIMIA BRAZI - PREFAB MODELU 0-2 (0-1)
T. Rotaru 44, 52
FC BRASOV - PETROLUL PLOIESTI 1-2 (0-1)
V. Gheorghe 63 / Bodea 27a, L. Marinescu 90+1
CS OTOPENI - GLORIA BUZAU 3-1 (2-1)
Fl. Sandu 10, Nicolau 19, Dicu 85 / Bunica 15
SPORTUL STUDENTESC - FC SACELE 2-1 (2-1)
Patriche 7, Curelea 17 / Ir. Dumitru 43
FOREX BRASOV - CETATEA SUCEAVA 0-0
FCM CAMPINA - DUNAREA GALATI 0-0
FC BOTOSANI - FCM BACAU 0-0
* meciul DUNAREA GIURGIU - DELTA TULCEA a fost amanat pentru miercuri, 18 octombrie
Clasament
1. Forex Brasov 10 7 1 2 17- 7 22 (+ 7)
2. Petrolul Ploiesti 10 6 1 3 12-10 19 (+ 4)
3. CS Otopeni 10 5 3 2 14- 7 18 (+ 3)
4. FC Botosani 10 5 2 3 14-11 17 (+ 2)
5. Prefab Modelu 9 5 1 3 14- 8 16 (+ 4)
6. Delta Tulcea 9 5 1 3 17-12 16 (+ 1)
7. Dunarea Giurgiu 8 4 2 2 16- 7 14 (+ 2)
8. Gloria Buzau 10 4 2 4 15-11 14 (- 1)
9. FC Brasov 10 4 2 4 16-13 14 (- 1)
10. Sportul Studentesc 10 4 2 4 12-20 14 (- 1)
11. Cetatea Suceava 10 3 4 3 17-15 13 (- 2)
12. Dunarea Galati 10 3 3 4 9-13 12 (- 3)
13. FCM Campina 10 2 5 3 8- 8 11 (- 4)
14. FC Sacele 10 2 5 3 7- 9 11 (- 4)
15. CF Braila 10 2 3 5 5-16 9 (- 6)
16. FCM Bacau* 10 4 4 2 6- 4 8 (- 7)
17. FC Snagov 10 1 1 8 7-21 4 (-11)
18. Chimia Brazi 10 0 2 8 4-18 2 (-13)
* echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
** meciul PREFAB MODELU - DUNAREA GIURGIU (etapa a 9-a) se joaca miercuri, 11 octombrie
Etapa viitoare (sambata, 14 octombrie, ora 11): FC Snagov - FC Brasov, Prefab Modelu - CF Braila, Delta Tulcea - Chimia Brazi, Petrolul - Gloria Buzau, Dunarea Galati - Sportul, FC Sacele - Dunarea Giurgiu, FC Botosani - CS Otopeni, FCM Bacau - Forex, Cetatea Suceava - FCM Campina.
Seria a II-a
Rezultate si marcatori
UNIREA DEJ - BUILDING VANJU MARE 0-2 (0-2)
Poenaru 9, Gadaleanu 22
MINERUL LUPENI - AUXERRE LUGOJ 2-1 (1-0)
Itu 34p, Moga 86a / Peter 90+1
"POLI" II TIMISOARA - FC CARACAL 2-1 (1-0)
Axente 3, Bus 59p / Pasare 54
FC BAIA MARE - UNIREA ALBA IULIA 1-1 (0-0)
Fabian 72 / Opriceana 63
IS CAMPIA TURZII - FC TARGOVISTE 1-0 (1-0)
Sagau 27
DACIA MIOVENI - FC BIHOR ORADEA 1-1 (1-1)
I. Baicu 36p / Lupascu 30
CORVINUL HUNEDOARA - FCM RESITA 2-0 (0-0)
M. Dascalescu 53, Pacurar 76
GAZ METAN MEDIAS - CFR TIMISOARA 2-0 (2-0)
Cl. Boaru 40, C. Prodan 42
"U" CLUJ-NAPOCA - CSM RM. VALCEA 1-1 (0-1)
M. Popescu 72 / Budean 31
Clasament
1. Dacia Mioveni 10 6 4 0 14- 3 22 (+ 7)
2. "U" Cluj-Napoca 10 6 3 1 11- 8 21 (+ 6)
3. Minerul Lupeni 10 6 2 2 14- 8 20 (+ 5)
4. FC Caracal 10 6 0 4 16-10 18 (+ 3)
5. IS Campia Turzii 10 4 4 2 8- 4 16 (+ 1)
6. "Poli" II Timisoara 10 4 3 3 10- 7 15 ( 0)
7. FC Targoviste 10 4 3 3 10- 7 15 ( 0)
8. Corvinul Hunedoara 10 3 5 2 18-11 14 (- 1)
9. CSM Rm. Valcea 10 4 1 5 11-13 13 (- 2)
10. Unirea Alba Iulia 10 3 4 3 6- 8 13 (- 2)
11. FCM Resita 10 3 3 4 11-11 12 (- 3)
12. Gaz Metan 10 3 2 5 10-12 11 (- 4)
13. FC Bihor 10 2 4 4 11-14 10 (- 5)
14. Unirea dej 10 3 1 6 7-14 10 (- 5)
15. Auxerre Lugoj 10 2 3 5 8-11 9 (- 6)
16. Building 10 2 3 5 4- 8 9 (- 6)
17. FC Baia Mare 10 2 3 5 8-18 9 (- 6)
18. CFR Timisoara 10 2 2 6 7-17 8 (- 7)
Etapa viitoare (sambata, 14 octombrie, ora 11): Auxerre Lugoj - FC Baia Mare, FC Caracal - Minerul Lupeni, Building - "Poli" II Timisoara, Unirea Alba Iulia - FC Targoviste, CFR Timisoara - Dacia Mioveni, FC Bihor - Unirea Dej, "U" Cluj-Napoca - IS Campia Turzii, CSM Rm. Valcea - Corvinul, FCM Resita - Gaz Metan Medias.
- toate partidele s-au disputat sambata
- promoveaza in Liga I echipele clasate pe locurile 1 si 2 in fiecare serie; retrogradeaza in Liga a III-a echipele clasate pe locurile 18, 17, 16 si 15 in fiecare serie