Programul si arbitrii
Astazi
OTELUL - PANDURII TG. JIU (ora 17, Telesport)
Arbitri: S. Corpodean - N. Marodin, I. Onicas; I. Serea
Observatori: Alexandru Popescu, Mircea Salomir
CFR CLUJ - JIUL PETROSANI (ora 17, TVR 2)
Arbitri: A. Simion - Cr. Nica, Ed. Ungureanu; R. Pop
Observatori: Mircea Dancu, Valeriu Ionita
FC ARGES - STEAUA (ora 17, National TV)
Arbitri: Cr. Balaj - I. Popa, S. Caia; V. Berbecaru
Observatori: Alexandru Boc, Gheorghe Constantin
RAPID - FC VASLUI (ora 21, Antena 1)
Arbitri: Al. Tudor - Fl. Buzarnescu, G. Szabo; M. Ianovschi
Observatori: Cornel Cacoveanu, Mircea Nesu
GLORIA - UNIV. CRAIOVA (ora 16, Telesport)
Arbitri: A. Helesteanu - Z. Szekely, I. Cojocaru; Fl. Marcu
Observatori: Mircea Ionescu, Dan Dragos Craciun
Maine
POLI IASI - POLI TIMISOARA (ora 17, National TV)
Arbitri: S. Coltescu - Oct. Sovre, I. Radu; M. Vadan
Observatori: Gheorghe Nedelescu, Marcel Lica
UNIREA URZICENI - FC NATIONAL (ora 17; Telesport)
Arbitri: L. Dan - Cl. Tripa, S. Gheorghe; C. Dorcioman
Observatori: Romeo Pascu, Gheorghe Moise
DINAMO - UTA (ora 20,30, TVR 1)
Arbitri: V. Bratu - D. Burloiu, C. Savu; M. Bocaneala
Observatori: Daniel Prodan, Patritiu Abrudan
*partida FARUL - CEAHLAUL s-a disputat aseara, dupa inchiderea editiei.
Etapa viitoare
Vineri, 15 septembrie: UTA - Gloria (ora 17, Telesport), Univ. Craiova - Poli Iasi (ora 20, National TV).
Sambata, 16 septembrie: Pandurii Tg. Jiu - Unirea Urziceni (ora 17), Jiul Petrosani - Otelul Galati (ora 17, Telesport), FC Arges - Farul (ora 17, TVR 2), Poli Timisoara - CFR Cluj (ora 21, Antena 1).
Duminica, 17 septembrie: FC Vaslui - Dinamo (ora 17, National TV), Steaua - Rapid (ora 20,30, TVR 1), FC National - Ceahlaul (ora 20,30, Telesport).
CLASAMENT
1. CFR Cluj 5 5 0 0 14- 3 15 (+9)
2. Dinamo 5 5 0 0 11- 2 15 (+9)
3. Steaua 5 4 1 0 12- 1 13 (+4)
4. UTA Arad 5 3 1 1 8- 6 10 (+1)
5. Politehnica Iasi 5 3 0 2 7- 6 9 (+3)
6. "Poli" Timisoara 5 2 2 1 4- 3 8 (- 1)
7. FC Farul 5 2 1 2 7- 7 7 (+1)
8. Rapid 5 1 3 1 3- 3 6 ( 0)
9. Otelul Galati 5 2 0 3 8- 9 6 (- 3)
10. Ceahlaul 5 2 0 3 5- 8 6 (- 3)
11. Unirea Urziceni 5 2 0 3 3- 8 6 ( 0)
12. Univ. Craiova 5 1 2 2 4- 9 5 (- 4)
13. Jiul Petrosani 5 1 1 3 3- 4 4 (- 5)
14. Gloria Bistrita 5 1 1 3 2- 3 4 (- 2)
15. Pandurii Tg. Jiu 5 1 1 3 4- 7 4 (- 5)
16. FC Vaslui 5 1 1 3 5-11 4 (- 5)
17. FC National 5 1 0 4 4- 9 3 (- 6)
18. FC Arges 5 1 0 4 2- 7 3 (- 3)