Terenul va fi pus la dispozitia investitorului, prin concesionare pe o perioada de 25 de ani, in urma unei licitatii. Pe terenul, in suprafata de circa 8.700 metri patrati, se afla in prezent grajduri pentru cai si spatii de manej, care urmeaza sa fie reamenajate de firma care va castiga licitatia.
Preturile de pornire pentru concesionarea bunurilor au fost stabilite la 1,53 lei/mp pe an pentru teren, 12 lei/mp pe an pentru fostele grajduri si 36 lei/mp pe an pentru spatiile de manej. "Este posibil ca la licitatie sa participe in special companii italiene, care au realizat pana in prezent cele mai mari investitii in Banat", a afirmat sursa citata. (Mediafax)
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Maia, fiica lui Teo Trandafir, a cucerit podiumul la 21 de ani: Este prima...
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 15-21 iunie: Nu te grăbi să investești! Astrele...
Sursa: garbo.ro