BULGARIA, A PFC, etapa a 4-a * EUGEN TRICA a reusit o "dubla" pentru TSKA Sofia, 4-0 acasa cu Spartak Varna. Trica a fost integralist si a inscris in minutele 63 si 69. Tot integralist pentru TSKA a fost si FLORENTIN PETRE, care a centrat la golul de 1-0. In schimb, ALEXANDRU PITURCA nu a fost inclus in lotul lui TSKA.
SPANIA, Primera Division, etapa 1 * COSMIN CONTRA a fost titular pentru Getafe, 2-0 in deplasare cu Osasuna Pamplona. Contra a primit un cartonas galben in minutul 15 si a fost schimbat in minutul 69 de Pulido * LAURENTIU ROSU a intrat in minutul 59 pentru Recreativo Huelva, 1-1 acasa cu RCD Mallorca. Rosu l-a inlocuit pe Cheli.
SPANIA, Segunda Division, etapa 1 * COSTEL GALCA a lipsit de la UD Almeria, 0-1 acasa cu CD Tenerife.
TURCIA, Super Lig, etapa a 4-a * CORNEL FRASINEANU (integralist) si DANIEL PANCU (din minutul 65 in locul lui Veli Acar) au jucat pentru Bursaspor, 2-1 in deplasare cu Rizespor. Pancu a pasat decisiv la golul prin care gruparea din Bursa a egalat, 1-1, in minutul 69.
UCRAINA, UPL, etapa a 5-a * RAZVAN RAT (integralist) si CIPRIAN MARICA (titular, schimbat in minutul 65 de Vorobei) au jucat pentru Sahtar Donetk, 3-1 acasa cu Ilisivet Mariupol. De la Sahtar, echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU, a lipsit FLAVIUS STOICAN, accidentat * FLORIN CERNAT a intrat in minutul 63 pentru Dinamo Kiev, 2-0 acasa cu Metalist Harkov. Cernat l-a inlocuit pe Rotan. De la Dinamo au lipsit TIBERIU GHIOANE si CRISTIAN IRIMIA, neinclusi in lot.
OLANDA, Eredivisie, etapa a 2-a * GEORGE OGARARU a jucat toate minutele pentru Ajax Amsterdam, 2-1 in deplasare cu NAC Breda. De la Ajax a lipsit NICOLAE MITEA, accidentat.
GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 3-a * IULIAN FILIPESCU si MIHAI TARARACHE au fost integralisti pentru MSV Duisburg, 4-2 acasa cu Energie Aue.
BELGIA, Eerste Klasse, etapa a 4-a * ALIN STOICA a intrat in minutul 81 pentru KAA Gent, 2-1 acasa cu RSC Charleroi. Stoica, fotbalist care a debutat la Gent, a creat faza din care echipa sa a marcat golul victoriei.
RUSIA, Premier Liga, etapa a 17-a * POMPILIU STOICA a jucat toate minutele pentru FC Moscova, 4-0 acasa cu Lokomotiv Rostov * ADRIAN IENCSI a lipsit de la Spartak Moscova, 1-0 acasa cu Spartak Nalcik * ADRIAN GEORGE IORDACHE a lipsit de la Sinik Iaroslav, 0-1 acasa cu TSKA Moscova.
FRANTA, Ligue 1, etapa a 4-a * AS Monaco, echipa antrenata de LASZLO BÍLÍNI, a obtinut prima victorie in actuala editie de campionat, 2-1 acasa cu Sedan * FLORIN BRATU a fost titular pentru Valencienne, 3-1 acasa cu Rennes. Bratu a fost schimbat in minutul 81. Bratu a fost schimbat de Dossevi * DANIEL NICULAE a intrat in minutul 66 pentru AJ Auxerre, 0-1 in deplasare cu AS Nancy. Niculae l-a inlocuit pe Pieroni. (MIG)