"Nu se pune problema, la moment
"Nu se pune problema, la momentul actual, sa rebranduim simbolistica PSD. Se discuta si se dezbate destul de aprofundat o chestiune care, se pare, a fost doar o initiativa locala", a afirmat Cristian Diaconescu. Senatorul PSD nu a vrut sa precizeze cui apartine aceasta initiativa, insa a sugerat ca ar fi vorba despre "organizatorii" recentei intalniri a conducerii cu organizatia locala din Slobozia, in cadrul careia a fost lansata ideea inlocuirii celor trei trandafiri cu cocori. La intalnirea de la Slobozia a participat si presedintele PSD, Mircea Geoana.
Declaratiile lui Diaconescu vin in contextul in care mass-media au anuntat zilele acestea ca social-democratii renunta la clasicii trandafiri in favoarea unor cocori, iar sloganul va fi "Un nou capitol". Liderii PSD declarau cu o zi in urma ca noua sigla reprezinta ruperea de trecut si ca au ales cocorii pentru ca sunt pasari migratoare care ajung la destinatia pe care si-au propus-o.
Despre autor:
Sursa: Cronica Romana
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro
-
Leo Messi stabilește un record istoric înainte de Cupa Mondială 2026:...
Sursa: kudika.ro