FC Arges - Dinamo / Danciulescu ii tine in viata ""pe caini"" Gratie unui gol norocos marcat de Ionel Danciulescu, elevii lui Florin Marin au obtinut ieri o victorie importanta. In minutul a€™84, arbitrul Cristian Balaj le-a refuzat gazd

FC Arges - Dinamo / Danciulescu ii tine in viata ""pe caini""
Gratie unui gol norocos marcat de Ionel Danciulescu, elevii lui Florin Marin au obtinut ieri o victorie importanta. In minutul a€™84, arbitrul Cristian Balaj le-a refuzat gazdelor un penalty care s-ar fi cuvenit acordat in urma unui atac imprudent al lui Ropotan asupra pitesteanului Prepelita. Dinamo continua sa spere la Cupa UEFA, in vreme ce Argesul n-a mai marcat de la ultimul meci cu Sorin Cartu pe banca tehnica. Florentin Petre nu a jucat fiind invoit, dupa decesul tatalui sau survenit vineri. Adnan Guso, portarul argesenilor, nu a fost inclus initial in lot, dar a fost titular dupa ce a fost chemat de acasa,
cu cateva ore inaintea jocului.

National - Pandurii / Le-au facut vant spre Divizia B
""Bancarii"" au castigat in urma unui meci dramatic, al carui erou a fost stoperul Cristian Sapunaru, autorul unei triple de senzatie. Gorjenii au revenit in doar trei minute de la 0-2 la 2-2, iar in minutul 90+1 mai puteau egala o data, daca arbitrul Tudor le acorda penalty la un hent comis in careul Nationalului, la patrunderea lui Disney. De acum,
misiunea Pandurilor de a evita retrogradarea e aproape imposibila.

Gloria - Farul / Urmeaza imprumuturi la echipa a doua
In exil, la Reghin, bistritenii le-au spulberat constantenilor sperantele de a prinde unul dintre primele patru locuri. Deoarece Gloria are un final linistit de sezon, antrenorul Ioan Ovidiu Sabau a declarat ca va trimite multi jucatori la ""satelitul"" Gloria II, care se lupta pentru evitarea retrogradarii in Divizia C.
Vaslui - Poli Iasi / Rednic se pregateste de Dinamo
Dupa victoria senzationala din Stefan cel Mare, vasluienii lui Mircea Rednic au ratat sansa de a scapa de emotiile retrogradarii. ""Am fost o echipa de nerecunoscut, nu a fost jocul nostru. Am dominat, iar ei au avut o singura ocazie. Sunt dezamagit, pacat de punctele luate la Dinamo"", a declarat dupa meci antrenorul Vasluiului, care e favorit sa preia pe Dinamo din campionatul urmator. La meci s-au inregistrat incidente intre fanii celor doua echipe.