Reprezentativa de tineret a Romaniei a pierdut primul meci din 2006, 1-2, la Ankara, in compania selectionatei similare a Turciei.
Tricolorii mici au deschis scorul prin Surdu (a€™4), dar au pierdut pe final, primind gol in minutele
Tricolorii mici au deschis scorul prin Surdu (a€™4), dar au pierdut pe final, primind gol in minutele 81 si 88. Florin Marin a folosit in aceasta partida formula: Tatarusanu - S. Radoi (a€™56 Scarlatache), Sapunaru, Moti, Pulhac (a€™57 Latovlevici) - Cr. Tanase (a€™53 Spiridon), Herea, Prepelita, Varga (a€™60 Voiculet) - Surdu (a€™72 A. Ionescu), Curelea (a€™49 Chiacu). SI STRANIERI. Urmatorul meci de pregatire al nationalei Under 21 va avea loc la 1 martie, cu Grecia. Spre deosebire de confruntarea cu Turcia, Florin Marin va avea de aceasta data la dispozitie jucatorii care evolueaza in strainatate, dar si pe cei de la Steaua si de la Rapid. Pentru intalnirea cu Grecia au fost convocati 18 jucatori: Mihai Minca (Rapid), Marius Toma (Steaua) - portari, Sorin Radoi (Poli Timisoara), Marius Constantin (Rapid), Cristian Sapunaru (FC National), Cosmin Moti, Cristian Pulhac (ambii Dinamo) - fundasi, Andrei Prepelita, Cristian Tanase (ambii FC Arges), Ovidiu Herea (FC National), Dan Spiridon (FCM Bacau), Banel Nicolita (Steaua), George Florescu (Seriff Tiraspol), Laszlo Sepsi (Rennes) - mijlocasi, Claudiu Keseru (FC Nantes), Ciprian Marica (Sahtior Donetk), Lucian Burdujan (Rapid), Romeo Surdu (CFR Cluj) - atacanti. Reunirea lotului este prevazuta pentru duminica, la ora 12:00, la Mogosoaia.