Va dati seama ce prietenie trainica il leaga pe el de presedintele federatiei din Nigeria si ce gratare trebuie sa fi facut ei impreuna, desi ne cam indoim ca Sandu o fi fost incantat sa guste din ceea ce perpelea omologul sau de la Lagos la foc mic. (In mod singur daca ar fi dat de un soric mai tare si mai gros ori ar fi simtit o aroma de cocart in vreo bucata de carne s-ar fi uitat temator imprejur ca sa vada daca Oache Piscanu sau Bebita Kassai mai sunt prin preajma)
Continuand cu enumerarea similitudinilor dintre cei doi ar mai fi de evidentiat ca amandoi s-au inconjurat numai de niste vietati fara insusiri, de niste bieti sparcaiti, slugarnici, milogi si frecventati de tentatia faradelegii si a bicisniciei. Urmand aceeasi logica patologica atat impuscatul de la Targoviste, cat si trotilatul de la Snagov s-au bazat pe sustinerea unor indivizi cam de aceeasi factura cu cei enumerati mai sus, cu unica deosebire ca prima astfel de gloata colcaitoare se numea Marea Adunare Nationala, iar asta mai recenta Comitetul Executiv al FRF.
E greu de inteles ce o fi in capul unor astfel de oameni. Ei n-or avea prieteni, vecini, familie de care sa se jeneze atunci cand se intorc acasa dupa ce il voteaza pe acel papitoi dezgustator. Iar asta cu atat mai mult cu cat nici macar nu se bucura de respectul acestuia, ba chiar dimpotriva. Nici nu e greu de imaginat cum se va infoia Nasu' luni seara in fata ciracilor: "Pai, nu v-am spus io ca astia sunt niste nehaliti pe care ii faci sa-ti manance din palma daca le dai o fripturica si un spritulet, da-i dracu' in sange de aici, bine ca au plecat ca nu mai suportam sa-i stiu la Mogosoaia mea, unde cica au facut dezmat, au vomitat pe cearsafurile juniorilor si s-au gainatat in capatul culoarului. Patru ani de aici incolo sa nu-i mai prind pe aici, mama lor de janghinosi". Pe pariu ca asa va spune si de data asta chiar va avea dreptate.
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Maia, fiica lui Teo Trandafir, a cucerit podiumul la 21 de ani: Este prima...
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 15-21 iunie: Nu te grăbi să investești! Astrele...
Sursa: garbo.ro