Figo este un golden retriever extrem de curajos. Patrupedul si-a salvat stapana, pe Austrey Stone, in varsta de 62 de ani, din calea unui microbuz. Soferul virase fara sa se asigure si era pe punctul de a o izbi pe femeie. Asa ca Figo a sarit in fata masinii, devenind un paravan intre microbuz si stapana sa.
In urma impactului, cainele a suferit fracturi la cot, glezna si oase si o contuzie craniana
. „Cainele a fost extrem de ascultator. Nu si-a pierdut calmul deloc. Schiopta, iar noi l-am asezat pe o patura pe trotuar. Ne-a lasat sa ii infasuram piciorul. Nu latra si nici nu schelalaia. Dar incerca sa fie cat mai aproape de stapana lui”, a povestit Paul Schwartz, manager la Xtra Mart, potrivit The Journal News, citat de Mashable.com
Figo a fost opera, iar acum este in recuperare.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro