Simona Halep a repurtat o victorie frumoasa in fata Dariei Kasatkina, in sferturile de finala de la China Open, scor 6-2, 6-1.

Dupa ce a fost invinsa cu acelasi scor de catre jucatoarea din Rusia la Wuhan in urma cu putin timp, Simona Halep si-a luat revansa.

Romanca a inchis primul set dupa 35 de minute de joc, iar in setul al doilea a fost de neoprit, avand in vedere ca de la 1-1 nu a mai cedat nimic pana la final, noteaza stirileprotv.ro.

In urmatoarea faza, Halep o va infrunta pe castigatoarea dintre Sorana Cirstea si Jelena Ostapenko, potrivit digi24.ro.

Pentru parcursul sau pana aici, romanca va fi recompensata cu 310.455 de dolari si cu 390 de puncte WTA.