Nationala Romaniei a reusit sa se impuna, pe Arena Nationala,in fata reprezentativei Armeniei, scor 1-0, intr-un meci din grupa E a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2018.

Golul a fost marcat de Alexandru Maxim in prelungiri, in minutul 91.

Spectatorii dezamagti au inceput sa strige "Demisia" si sa paraseasca Arena Nationala inainte de terminarea partidei, inca din minutul 87.

In minutul 39 Florin Andone a trimis balonul in plasa, cu calcaiul, insa s-a semnalizat ofsaid si golul a fost anulat, scrie digi24.ro. De asemenea, Bogdan Stancu a ratat un penalty, iar in minutul 82 un al doilea gol al Romaniei a fost anulat.

In minutul 54 Voskanyan a primit cartonas rosu, fiind eliminat.

Inclusiv dupa deschiderea scorului, suporterii au continuat sa solicite demisia antrenorului Christoph Daum, noteaza ziare.com.