Cel mai bine cotat arbitru roman a influentat rezultatul dintre Voluntari si Steaua.

Ovidiu Hategan a influentat cu deciziile sale doua dintre cele trei goluri pe care le-a marcat Steaua. "Centralul" a contribuit la al doilea si la al treilea gol al ros-albastrilor, potrivit GSP.

Steaua s-a impus cu emotii pe stadionul Petrolului, inchiriat de FC Voluntari fiindca ilfovenii nu au nocturna acasa.

In plina dominare ros albastra, gazdele a deschis scorul la prima ocazie - Petre Ivanovici a luat o actiune pe cont propriu si a finalizat cu un sut plasat. Doar trei minute a durat avantajul - Momcilovic a scos pentru Adi Popa care a facut 1-1.

Imediat dupa pauza, Hategan a dictat lovitura de pedeapsa la duelul dintre De Amorim si Filipov. Boldrin a marcat de la 11 metri, dar Voluntariul nu s-a lasat - dupa o ora de joc, Marinescu l-a gasit pe Balan in careu pentru 2-2. Elevii lui Reghecampf s-au aruncat in atac si Boldrin i-a centrat decisiv lui Momcilovic la golul victoriei, scor 3-2 pentru Steaua, potrivit Digisport.