21 August 2016 , 00:25 in Sport
Echipele Steaua si Dinamo au incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul sustinut, sambata, pe Arena Nationala, in etapa a cincea a Ligii I.

Pentru Steaua a marcat De Amorim '17, iar pentru Dinamo a inscris Rotariu '11.

0-1: Rotariu a deschis scorul pentru Dinamo dupa ce a marcat cu capul in minutul 11

1-1: In minutul 17, De Amorim a egalat cu un sut din afara careului

FC Steaua: Fl. Nita - Enache, Tamas, Mitrea, Momcilovici - Ad. Popa, N. Stanciu, Boldrin (Aganovici '83), Hamroun - Fl. Tanase, De Amorim (Achim '58). Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Dinamo: Branescu - Romera, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip - Hanca, Busuladzic, Palici (Olteanu '89) - D. Rotariu, Gnohere (Popa '83), V. Lazar (Serban '70). Antrenor: Ioan Andone

Cartonase galbene: Tamas '15, Aganovici '90+1 / Gnohere '15

Cartonas rosu: Filip '88

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat la cele doua linii Vasile Marinescu si Adrian Ghinguleac. Arbitru de rezerva este Marcel Birsan, iar observatori Aron Huzu si Mircea Calin.

Meciul a fost oprit cateva secunde in minutul cinci, dupa ce fanii dinamovisti au aprins torte, scrie News.ro.

Vrei sa fii la curent cu cele mai importante stiri?
Urmareste-ne si pe Facebook
Iti place acest articol? Recomanda-l prietenilor:
Facebook Twitter

Aboneaza-te la 9AM sau conecteaza-te prin Facebook pentru a primi periodic articole similare.
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului Steaua si Dinamo au incheiat la egalitate, scor 1-1, derbiul etapei a cincea a Ligii I.