Sport 21 August 2016 00:25
Echipele Steaua si Dinamo au incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul sustinut, sambata, pe Arena Nationala, in etapa a cincea a Ligii I.

Pentru Steaua a marcat De Amorim '17, iar pentru Dinamo a inscris Rotariu '11.

0-1: Rotariu a deschis scorul pentru Dinamo dupa ce a marcat cu capul in minutul 11

1-1: In minutul 17, De Amorim a egalat cu un sut din afara careului

FC Steaua: Fl. Nita - Enache, Tamas, Mitrea, Momcilovici - Ad. Popa, N. Stanciu, Boldrin (Aganovici '83), Hamroun - Fl. Tanase, De Amorim (Achim '58). Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Dinamo: Branescu - Romera, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip - Hanca, Busuladzic, Palici (Olteanu '89) - D. Rotariu, Gnohere (Popa '83), V. Lazar (Serban '70). Antrenor: Ioan Andone

Cartonase galbene: Tamas '15, Aganovici '90+1 / Gnohere '15

Cartonas rosu: Filip '88

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat la cele doua linii Vasile Marinescu si Adrian Ghinguleac. Arbitru de rezerva este Marcel Birsan, iar observatori Aron Huzu si Mircea Calin.

Meciul a fost oprit cateva secunde in minutul cinci, dupa ce fanii dinamovisti au aprins torte, scrie News.ro.