Sport 19 August 2016 13:30
Monica Niculescu traverseaza cea mai buna perioada din cariera la dublu. Ea e in sferturi la Cincinnati.

Monica Niculescu si partenera ei, Vania King, au produs surpriza azi, in optimile probei de dublu din cadrul turneului de la Cincinnati. Cele doua au invins cu scorul de 3-6, 6-2, 10-4, intr-o ora si noua minute, cuplul francez Caroline Carcia/ Kristina Mladenovic, nimeni altele decat principalele favorite ale competitiei, informeaza doartenis.ro.

Campioana la Washington si finalista la Montreal, Monica Niculescu traverseaza cea mai buna perioada a carierei de jucatoare de dublu.

Urmatoarele adversare pentru Niculescu si King sunt vor fi invingatoarele meciului Anna-Lena Groenefeld/Kveta Peschke – Julia Goerges/Karolina Pliskova.