Sport 28 Iulie 2016 09:00
Campioana Romaniei, Astra Giurgiu, a remizat la debutul in Liga Campionilor, scor 1-1, cu danezii de la FC Copenhaga, in prima mansa a turului trei preliminar al competitiei.
Astra a inceput promitator si a deschis scorul in minutul 7, prin Teixeira. Copenhaga a egalat prin Delaney, in minutul 64, si a pus stapanire pe joc pana la final. Meciul retur va avea loc pe 3 august, la Copenhaga, scrie Hotnews. Cum s-au marcat cele doua goluri:
  • Boudjemaa insista in flancul drept si ii paseaza in careu lui Teixeira, care deschide scorul cu un sut din prima. Astra - FC Copenhaga 1-0
  • Delaney marcheaza golul egalizator, cu un sut din apropierea careului de 6 metri, dupa o pasa a lui Falk. Astra - FC Copenhaga 1-1