Meciul nu a avut istoric si s-a incheiat in 56 de minute. Urmarita din tribune de Nadia Comaneci, castigatoarea turneului in 2015 a avut singurele emotii in chiar debutul meciului, atunci cand americanca King a facut rapid un rebreak si a egalat la unu in primul set, scrie MEDIAFAX.
Victoria de sambata dimineata este abia a treia inregistrata de Halep in 2016, in circuitul WTA, din 7 partide jucate.
Monica Niculescu (34 WTA) s-a calificat si ea in turul trei, invingand-o pe Heather Watson (Marea Britanie, 53 WTA) cu scorul de 6-4, 2-6, 6-2.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
[hi]Digitail[/hi], drumul din Iași la investiție series B și peste 10.000 de...
Sursa: start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
George Burcea, moment controversat! De ce a izbucnit când a fost întrebat...
Sursa: kudika.ro
-
Tragedie șocantă în showbiz. Celebrele gemene Kessler au murit mână în mână,...
Sursa: garbo.ro