Sport 12 Martie 2016 12:15
Simona Halep a castigat meciul cu Vania King (202 WTA), din turul 2 de la Indian Wells, cu scorul de 6-1, 6-1, si va juca, luni dimineata, contra Ekaterinei Makarova (32 WTA).

Meciul nu a avut istoric si s-a incheiat in 56 de minute. Urmarita din tribune de Nadia Comaneci, castigatoarea turneului in 2015 a avut singurele emotii in chiar debutul meciului, atunci cand americanca King a facut rapid un rebreak si a egalat la unu in primul set, scrie MEDIAFAX.

Victoria de sambata dimineata este abia a treia inregistrata de Halep in 2016, in circuitul WTA, din 7 partide jucate.

Monica Niculescu (34 WTA) s-a calificat si ea in turul trei, invingand-o pe Heather Watson (Marea Britanie, 53 WTA) cu scorul de 6-4, 2-6, 6-2.