Echipa Steaua Bucuresti a invins formatia Petrolul Ploiesti, in deplasare, scor 2-3.

Golurile gazdelor au fost marcate de Tamuz '28, '59. Pentru Steaua au inscris Chipciu '14, Keseru '17 si Varela '73.

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Gerson (Satli '46), Fanchone - De Lucas, Mustivar - Nepomuceno (Astafei '57), Marinescu (Gallegos '80), Priso - Tamuz. Antrenor: Gheorghe Multescu.

Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Latovlevici (Tosca '61) - Prepelita, Sanmartean - Ad. Popa, Rusescu (Breeveld '83), Chipciu - Keseru (Stanciu '70). Antrenor: Constantin Galca.

Cartonase galbene: Gerson '10, Astafei '58 / Ad. Popa '19, Szukala '80

Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj, ajutat la cele doua linii de Sebastian Gheorghe si Ovidiu Artene. Arbitru de rezerva a fost Iulian Calin, iar observatori Dan Victor Berbecaru si Octavian Goga. Partida a inceput cu aproximativ noua minute intarziere, din cauza tortelor aruncate de suporterii celor doua formatii. Fanii au mai aruncat cu torte pe parcursul meciului. De asemenea, in tribune au avut loc incidente intre suporteri.

In minutul 50, crainicul stadionului a facut un apel la spectatori, cerandu-le acestora sa nu mai arunce cu materiale pirotehnice.