Sport 15 Iunie 2014 10:42
Reprezentativa statului Costa Rica a invins, sambata, la Fortaleza, cu scorul de 3-1 (0-1), selectionata Uruguayului.

Pentru Uruguay a marcat Cavani, in minutul 22, din lovitura de la11 metri acordata dupa un fault al lui Diaz asupra lui Lugano, citat de MEDIAFAX.

Golurile echipei costaricane au fost inscrise de Campbell '54, Duarte '57 si Urena '84.

Uruguay a mai marcat in minutul 15 prin Diego Godin, insa golul a fost anulat pentru ofsaid.

Uruguay: Muslera - Pereira, Lugano, Godín, Caceres - Stuani, Arevalo Ríos, Gargano (Gonzalez '60), Rodríguez (Hernandez '76) - Cavani, Forlan (Lodeiro '60). Antrenor: Oscar Tabarez

Costa Rica: Keylor Navas - Gamboa, Duarte, Castro, Umana, Díaz - Borges, Ruiz (Urena '83), Bolanos (Barrantes '89), Tejeda (Cubero '74) - Joel Campbell. Selectioner: Jorge Luis Pinto

Cartonase galbene: Lugano '50, Gargano '56, Caceres '81

Cartonas rosu: Pereira '90+4

Arbitru: Felix Brych (Germania) - Mark Borsch (Germania), Stefan Lupp (Germania) - Victor Carrillo (Peru);