Sport 24 Martie 2014 11:27
FC Barcelona a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 4-3, echipa Real Madrid, intr-un meci din etapa a XXIX-a a campionatului Spaniei, al 168-lea El Clasico dintre cele doua formatii in prima liga spaniola.

Golurile au fost marcate de Benzema '20, '24 si Cristiano Ronaldo '55 (penalti) pentru Real Madrid, respectiv Iniesta '7 si Messi '42, '65 (penalti), '84 (penalti) pentru catalani.

Madrilenii au evoluat in inferioritate numerica din minutul 63, cand a fost eliminat Sergio Ramos.

Real Madrid: Diego Lopez - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Modrici (Morata '90), Di María (Isco '85) - Bale, Benzema (Varane '66), Cristiano Ronaldo. Antrenor: Carlo Ancelotti.

FC Barcelona: Víctor Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba - Busquets, Xavi, Fabregas (Alexis Sanchez '80) - Neymar (Pedro Rodríguez '69), Messi, Iniesta. Antrenor: Gerardo Martino.

Inainte de inceperea partidei, s-a tinut un minut de reculegere in memoria fostului premier spaniol Adolfo Suarez, care a decedat duminica, la varsta de 81 de ani.

Ultima partida a etapei, Almeria - Real Sociedad, va avea loc luni.