Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, a fost invinsa, miercuri, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa engleza Chelsea Londra, intr-un meci contand pentru ultima etapa a grupei E a Ligii Campionilor.

Singurul gol al partidei a fost inscris de Georgievski in propria poarta in minutul 10. Steaua a incheiat pe ultimul loc in grupa E, cu trei puncte.

Echipe

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Pintilii (Tatu '64) - Chipciu, Iancu, Stanciu (Prepelita '60), Pirvulescu - Kapetanos (Piovaccari '71). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Chelsea Londra: Schwarzer - Ivanovici, David Luiz, Terry, A. Cole - Obi Mikel (Ramires '74), Lampard - Hazard, Oscar (Schurrle '67), Willian (De Bruyne '80) - Demba Ba. Antrenor: Jose Mourinho.

Cartonase galbene: Obi Mikel '20, Ivanovici '48 / Georgievksi '51, Latovlevici '78

La pauza meciului, fostul jucator al echipei Chelsea, Dan Petrescu, a facut un tur de onoare, fiind aplaudat de spectatorii prezenti.