27 Februarie 2013 in Sport
La patru zile dupa succesul de rasunet european cu Ajax Amsterdam, Steaua nu a avut deloc o misiune usoara in deplasare cu Universitatea Cluj, echipa pe care a invins-o la limita prin reusita lui Raul Rusescu din prima repriza.

Cu Bourceanu si Pintilii in linia de mijloc la inchidere Steaua a controlat inca din debut jocul la centrul terenului, iar atacurile formatiei lui Ionel Ganea au fost extrem de timide, chiar inexistente minute bune.

Primul sut spre poarta i-a apartinut lui Rusescu si a venit in minutul 7. Golgeterul Stelei a preluat in marginea careului si a trimis mult peste poarta.

Acelasi Rusescu a trimis in poarta in minutul 13, dar golul a fost anulat pe motiv de offside, decizia arbitrului asistent dovedindu-se corecta.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro

Vrei sa fii la curent cu cele mai importante stiri?
Urmareste-ne si pe Facebook
Iti place acest articol? Recomanda-l prietenilor:
Facebook Twitter

Aboneaza-te la 9AM sau conecteaza-te prin Facebook pentru a primi periodic articole similare.
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului O noua victorie pentru ros-albastri: Universitatea Cluj - Steaua 0-1.