26 Februarie 2013 in Sport
Dinamo s-a impus la limita, scor 2-1, in prima etapa a acestui miniretur, gratie unei duble marca Marius Alexe (18’, 34’), in conditiile in care oaspetii au evoluat in inferioritate numerica mai bine de o repriza. Golul formatiei antrenate de Adrian Szabo a fost reusit de Georgian Paun, in repriza a doua.

Dinamo si FC Brasov ne-au oferit cel mai electrizant inceput de repriza din aceasta etapa, cu patru suturi pe spatiul portii in primul sfert de ora.

Mugurel Buga a semnat prima ocazie a meciului printr-un sut din lovitura libera, in careul opus Cosmin Matei fiind la un pas sa il invinga pe Daniel Mutu din apropiere. Oltean a scos de pe linia portii si tabela a ramas intacta.

Minutul 13 a fost unul cu ghinion pentru oaspeti. Mateiu i-a pasat in adancime lui Batin, Balgradean a iesit aiurea din poarta, insa a fost salvat de executia defectuoasa a atacantului brasovean.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro

Vrei sa fii la curent cu cele mai importante stiri?
Urmareste-ne si pe Facebook
Iti place acest articol? Recomanda-l prietenilor:
Facebook Twitter

Aboneaza-te la 9AM sau conecteaza-te prin Facebook pentru a primi periodic articole similare.
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului Alexe, eroul "cainilor rosii": Dinamo - FC Brasov 2-1.