"Joi dimineata voi merge la Avocatul Poporului pentru a depune sesizarea prin care ii solicitam sa atace Ordonanta de Urgenta care va baroniza Romania. Pe scurt, motivele identificate pentru care Renate Weber, noul Avocat al Poporului, isi poate exercita atributia de a sesiza Curtea Constitutionala a Romaniei cu o exceptie de neconstitutionalitate sunt atat extrinseci cat si intrinseci.
Am redat destule motive pentru care Avocatul Poporului sa apere cetatenii si nu baronii locali", transmite senatoarea USR Florina Presada, prin intermediul unui comunicat.
Textul integral al sesizarii USR il puteti gasi aici.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Adrian și Vlad Iliescu, Atelierele Ilbah: ”din nemulțumire se naște evoluția...
Sursa: start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Etalare Tarot Luna Plină în Rac din 3 ianuarie 2026: ce adevăr emoțional iese...
Sursa: garbo.ro
-
Rugăciunea Sfântului Ioan Botezătorul: Cuvintele sfinte care rup lanțurile...
Sursa: kudika.ro