Dacian Ciolos si-a confirmat candidatura pentru publicatia Politico: "Da, candidez!".
Saptamana trecuta, surse politice declarau pentru HotNews.ro ca Dacian Ciolos intentioneaza sa candideze pentru presedintia grupului "Renew Europe", al treilea din Parlamentul European si din care vor face parte ALDE-Europa, formatiunea lui Emmanuel Macron "In miscare" si USR-PLUS.
In cazul in care va prelua presedintia acestui grup din Parlamentul European, Dacian Ciolos ar fi primul politician din estul Europei care ar prelua presedintia unui grup important PE. Informatiile vin dupa ce Nathalie Loiseau, lidera eurodeputatilor de pe lista pro-Macron, a renuntat la candidatura pentru sefia acestui grup politic.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Luna Nouă în Capricorn (18 ianuarie) deschide portalul abundenței. Tot ce...
Sursa: garbo.ro
-
10 citate din Femei care aleargă cu lupii: adu-ți aminte care este valoarea...
Sursa: kudika.ro