"Kovesi este tinta unui atac ticalos pus la cale de PSD&ALDE
In aceasta seara, dna Kovesi ne-a anuntat ca a fost citata la Sectia speciala de anchetare a magistratilor, infiintata de Toader si PSD&ALDE, exact in perioada in care trebuie sa fie la Bruxelles pentru a depune actele finale pentru candidatura si a se pregati pentru audierea din comisia LIBE. La Sectia speciala lucreaza Adina Florea, care a declarat ca nu a fost niciodata un procuror independent si care este propusa cu insistenta de Toader sa fie procuror sef al DNA.
In Parlamentul European suntem asaltati de scrisori trimise de Toader si de reprezentanti ai PSD&ALDE care incearca orice ca sa blocheze o eventuala alegere a dnei Kovesi ca Procuror European. Pline de ura si minciuni, aceste scrisori fac un mare deserviciu nu doar dnei Kovesi, ci Romaniei.
Ne intoarcem la vremea in care dosarele se decideau la sediul PSD din Kiseleff", a scris Monica Macovei pe Facebook.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro