Solicitarea este adresata presedintelui Senatului, Calin Popescu Tariceanu, cu data de 10 decembrie.
In document se arata ca, in conformitate cu prevederile Regulamentului Senatului, a fost constituit "Grupul Parlamentar al senatorilor independenti/neafiliati denumit "Unirea", informeaza Digi24.
Grupul contine sapte membri, exact cat prevede Regulamentul Senatului ca minim pentru infiintare. Grupul este condus de Adrian Tutuianu si din el fac parte senatori din sase judete (Covasna, Constanta, Maramures, Ialomita, Ilfov si Salaj).
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Cum să trimiți cele mai sexy sms-uri care îl vor face să se gândească la tine...
Sursa: kudika.ro