"Parerea mea este ca Dragnea n-a vrut niciodata sa dea o lege a amnistiei sau o gratiere. N-a vrut. Tocmai datorita legaturilor lui cu sistemul. El este prieten cu Coldea, cu Kovesi, cu... El a fost condamnat cu suspendare in dosarul Referendumului pentru ca a fost plina de bunavointa Kovesi. Sunt probe ca s-au furat peste doua milioane de voturi. Eu am parte din aceste probe.
Dragnea a avut un tratament preferential. El trebuia sa ia ani grei de puscarie pentru dosarul Referendumului” a sustinut Basescu, potrivit News.ro.
Traian Basescu a spus ca presedintii de sectii de votare de la referendumul pentru suspendarea sa au fost coordonati de Liviu Dragnea si ca, daca dosarul ar fi fost instrumentat „cum trebuie”, sute dintre acestia ar fi fost condamnati pentru frauda.
"Daca DNA-ul facea dosarul cum trebuie, cu toate probele pe care le aveau, erau sute de sefi de sectii de votare care trebuiau bagati in puscarie. Dragnea a fost menajat de catre Kovesi" a mai spus Basescu.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro