"Doresc sa precizez urmatoarele: de cand am devenit Comisar European, am incercat sa ajut toate Guvernele, indiferent de afilierea lor politica. E vorba de dezvoltarea Romaniei. Am discutat, de a lungul ultimilor ani, cu toti care au solicitat intalniri, fie politicieni de la Putere, fie din Opozitie. Singurul meu interes este ca, din pozitia mea de Comisar European, sa contribui la imbunatatirea vietii oamenilor din cele 28 de State Membre ale Uniunii Europene.
Cea mai mare realizare, un fel de testament al mandatului de Comisar: dupa luni intregi de negocieri, Romania, alaturi de Grecia si Bulgaria, vor avea pt perioada 2021-2027, 10 la suta suplimentar fata de actuala perioada de programare. Iar pentru prima data in istoria Uniunii Europene, cu 373 miliarde de Euro , Politica de coeziune primeste cea mai mare alocatie , 80 la suta din acesti bani mergand spre regiunile cele mai sarace",
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Uneori prieteniile încheiate dor mai tare decât despărțirile romantice
Sursa: garbo.ro
-
Cum arăta Denise Rifai la începutul carierei sale în televiziune. Vedeta este...
Sursa: kudika.ro