S-a intamplat in timpul unei discutii privind infiintarea a doua comitete interministeriale in domeniul sanatatii, pentru spitalele regionale si pentru Institutul Cantacuzino, scrie Digi24.ro.
Mihai Tudose a vorbit despre acestea privindu-l pe secretarul de stat din Ministerul Sanatatii Rares Trisca.
„Nu dati din cap, domnule secretar de stat, atat de amplu, asa, ca nu sunt foarte de acord cu ce ati scris acolo si s-ar putea sa plecati acasa inapoi. Ma bucur ca ati inteles”, i-a spus premierul lui Trisca, in fata jurnalistilor.
Despre autor:
Crede cu tărie că “informația este putere” și visează ca, în viitor, să aibă o afacere în domeniul educației.
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro