"Congresul din Malta al Partidului Popular European a oferit participantilor sansa de a intelege mai bine modul in care va evolua Uniunea Europeana in urmatorii ani.
Provocarile sunt uriase: separatismul, spirala populismului, terorismul, migratia ilegala. Evenimente precum Brexitul au mobilizat foarte mult liderii europeni.
Directiile sustinute au fost unitate si solidaritate, consolidarea cooperarii in materie de securitate si control al frontierelor, buna guvernare si combaterea coruptiei. Si, nu in ultimul rand, asumarea clara si transanta a valorilor crestine ca fundament al constructiei europene", a scris Raluca Turcan pe Facebook.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Românul plecat din Giulvăz în Spania prin Erasmus și ajuns în Copenhaga, unde...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscopul bani 6-12 aprilie: Zodiile care dau lovitura financiară săptămâna...
Sursa: garbo.ro
-
Denise Rifai revine pe Antena 1 cu o nouă emisiune. Ce surprize pregătește...
Sursa: kudika.ro