"ABBA
Ieri seara, in pauza de o ora rezervata desemnarii castigatorului Eurovision Romania, TVR, extrem de inspirat, a difuzat timp de aproape o ora un concert ABBA. A fost o intoarcere in timp care mi-a umplut sufletul de bucurie.
Spectacol de mare calitate, un spectacol al valorii artistice, un spectacol al decentei, un spectacol al oamenilor care si-au pus sufletul in cantecele lor si le-au dat lumii in anii 74 -82.
Acum am primit si raspunsul la intrebarea “de ce nu au mai vrut niciodata sa cante impreuna” dupa ce au anuntat ca formatia si-a incetat activitatea. Au dat toata frumusetea sufletelor lor in cei aproape 10 ani de creatie la varf. Au „ars” in 10 ani cat noi toti intr-o viata.
Dupa ce au oferit lumii tot ce au avut, daca ar fi incercat sa mai cante impreuna dupa ani, nu aveau ce sa ne mai dea in plus si, ca mari artisti, ca mari caractere, n-au vrut sa-si insele publicul. (...)
Cei sase (4+2) suedezi de la ABBA ne-au dat tuturor o lectie de viata", a scris fostul sef de stat pe Facebook.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro
-
Tratamente naturiste pentru bilă leneșă: ceaiuri, rețete medicinale, alimente...
Sursa: garbo.ro