"Grupul nostru sustine Guvernul. Eu nu sunt de acord nici cu ordonanta, nici cu faptul ca s-a dat o ordonanta. Ca sa pot sa-mi exprim public fara retinere si fara ingradire punctul de vedere ca reprezentant al minoritatii germane in Parlament, trebuie sa fiu eliberat de aceasta constrangere de a fi vicelider si de a se pune afimatiile mele pe seama grupului parlamentar", a spus Gant.
El a precizat, pentru News.ro, ca pozitia sa este impotriva Guvernului si a OUG privind abuzul in serviciu, dar vrea sa faca acest lucru ca deputat al minoritatii germane, nu ca vicelider de grup.
Gant a precizat ca, miercuri, a avut loc o sedinta a grupului minoritatilor, si nimeni nu s-a exprimat impotriva OUG privind justitia, ceea ce arata ca deputatii condusi de Varujan Pambuccian sustin masura.
"N-am o problema ca sustin Guvernul, daca guverneaza ca lumea nimeni nu are nimic impotriva, dar aceste manevre nu sunt in regula", a adaugat el.
Despre autor:
Crede cu tărie că “informația este putere” și visează ca, în viitor, să aibă o afacere în domeniul educației.
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Test Yin-Yang: In ce vibratie energetica te afli acum?
Sursa: kudika.ro