"Gresit, domnule Presedinte! Anuntarea desemnarii Primului – ministru nu se poate face printr-un simplu comunicat.
Daca tot ati decis sa faceti o desemnare, fie ea si nepotrivita, din respect pentru romani, dar si din respect pentru relatia institutionala, era obligatoriu sa faceti acest anunt extrem de important pentru Romania intr-o declaratie facuta de dumneavoastra personal de la Palatul Cotroceni.
Ca la aceasta declaratie ar fi fost bine sa fie alaturi de dumneavoastra si desemnatul, este alta socoteala.
Va va fi greu sa cereti relatii institutionale corecte atat timp cat dumneavoastra nu le generati prin propriul comportament", a scris presedintele PMP pe Facebook.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Kevin Casian Bordea, triplu campion mondial la Mumbai. România urcă pe harta...
Sursa: garbo.ro
-
Concurenții din tribul Los Niños au parte de noi provocări la Survivor
Sursa: kudika.ro