"Avem o alegere intre o teleormanizare a Romaniei si o Romanie moderna, europeana. Avem alegerea intre saracie si un drum catre prosperitate si normalitate in Romania. Asta este alegerea pe care romanii o vor face in decembrie si eu sper ca vor face alegerea corecta.
Premierul Romaniei dupa alegerile din 11 decembrie va fi Dacian Ciolos sau Liviu Dragnea. Asta este alegerea pe care romanii o au de facut in decembrie 2016. Ar fi un dezastru ca, in urma alegerilor, primul ministru sa fie Liviu Dragnea. Nu doar ca ar fi rusinos ca Romania sa fie singura tara din UE condusa de un prim ministru condamnat penal, dar, mai important, guvernarea nationala sau locala a PSD-ului este legata de saracie. Uitati-va la cele mai sarace judete din Romania si veti vedea acolo o guvernare locala PSD. Saracia este strans legata de baronizarea judetelor din Romania si pentru asta PSD este principalul responsabil", a scris Nicusor Dan pe Facebook.
Candidatii USR Bucuresti la Camera Deputatilor sunt Nicusor Dan si Cristian Ghinea, iar la Camera Deputatilor - Vlad Alexandrescu
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Verdict istoric la Paris. Pedeapsă cu închisoarea pentru cei care au...
Sursa: kudika.ro