''Noi avem un ambasador foarte interesant care reprezinta SUA. Tineti cont ca sunt un om care a vazut si a sustinut intotdeauna ca avem nevoie de un parteneriat cu SUA. Deci nu sunt un anti-american. Ce face acest ambasador este sa submineze pur si simplu credibilitatea SUA in Romania. Si romanii inca iubesc SUA si sustin parteneriatul cu SUA'', a sustinut fostul sef de stat, citat de mediafax, la Romania TV.
De asemenea, fostul presedinte a declarat ca ambasadorul SUA in Romania stimuleaza revenirea la anii 50 in aplicarea legii in Romania, scrie hotnews.ro. ''Ma intreb cum domnul ambasador, care are o pilda in actiunea Curtii Supreme a SUA, cum isi permite sa stimuleze revenirea la anii 50 in aplicarea legii in Romania, intr-un stat aliat. Are cumva domnul ambasador ca obiectiv distrugerea credibilitatii SUA in Romania?''
Citeste mai mult aici.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Putinică, Microsoft: Cum lucrezi? Îmbrățișezi tehnologia sau te speli pe mâini?
Sursa: start-up.ro
-
Ziua Pădurilor: cum poți produce sustenabil hârtie, fără să distrugi pădurile
Sursa: green.start-up.ro
-
Cât costă carnea de miel în 2023? Prețurile din magazine și de la fermieri
Sursa: retail.ro
-
Sebastian Burduja: „Sectorul bancar a mobilizat sectorul public”
Sursa: futurebanking.ro
-
Roșu în gât: Ce afecțiuni poate indica?
Sursa: garbo.ro
-
Ford a prezentat al doilea SUV electric. Noul Explorer folosește platforma...
Sursa: wall-street.ro
-
Horoscop: Cele mai norocoase zile din săptămână, lună sau an pentru zodia Leu
Sursa: kudika.ro