Anuntul are loc la putin timp dupa ce Teodor Melescanu si-a anuntat sustinerea pentru Victor Ponta in turul II al alegerilor prezidentiale, scrie MEDIAFAX.
Melescanu a spus ca un factor esential in luarea acestei decizii a fost convingerea sa ferma ca impreuna cu Victor Ponta va putea pune in practica o politica destinata consolidarii securitatii Romaniei in contextul actual si "o dezvoltare economica durabila in folosul tuturor romanilor".
"Am vorbit cu domnul Melescanu si domnia sa va face parte din schipa mea prezidentiala, ca si consilier pe probleme de securitate nationala, acum in locul ocupat acum de domnul Fota, cred", a anuntat premierul Ponta.
El a precizat ca se bazeaza pe experienta lui Teodor Melescanu si are nevoie de oameni cu experienta la Cotroceni. Ponta a mai anuntat ca vor fi si alti consilieri care vor fi anuntati in perioada urmatoare.
Citeste si: Melescanu si Vadim Tudor isi anunta SUSTINEREA pentru Victor Ponta
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Review E-Mobility Urban Cargo: dubița electrică de oraș cât un Smart Forfour
Sursa: green.start-up.ro
-
Startup Elites 2023: workshop-uri pentru participanți partea a III-a
Sursa: start-up.ro
-
ANPC, în mall Veranda: ce amenzi au fost aplicate și ce operatori au fost...
Sursa: retail.ro
-
Denise Rifai, despre legătura specială pe care o are cu tatăl ei: M-am născut...
Sursa: kudika.ro
-
Pe 29 septembrie avem Lună plină în Berbec, un prilej astral puternic pentru...
Sursa: garbo.ro
-
Cât ar câștiga statul din noul impozit pe cifra de afaceri
Sursa: futurebanking.ro
-
Președintele PSD al Consiliului Județean Vaslui, Dumitru Buzatu, prins în...
Sursa: wall-street.ro