"Presedintele Romaniei, domnul Traian Basescu, a semnat miercuri, 19 februarie a.c., Decretul prin care se ia act de demisia domnului Daniel Chitoiu, viceprim-ministru, ministrul Finantelor Publice, si se constata incetarea functiei acestuia de membru al Guvernului si Decretul prin care se desemneaza domnul Victor-Viorel Ponta, prim-ministru al Guvernului Romaniei, ca ministru interimar al Finantelor Publice, viceprim-ministru", informeaza Administratia prezidentiala, potrivit MEDIAFAX.
De asemenea, "presedintele Romaniei, domnul Traian Basescu, a semnat miercuri, 19 februarie a.c., Decretul prin care se ia act de demisia domnului Andrei-Dominic Gerea, ministrul Economiei, si se constata incetarea functiei acestuia de membru al Guvernului si Decretul prin care se desemneaza domnul Constantin Nita, ministrul delegat pentru Energie, ca ministru interimar al Economiei", precizeaza sursa citata.
Citeste si: Ponta va fi interimar la Finante, Nita va asigura interimatul la Economie
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro