Zgonea a spus ca deputatii din Comisia juridica si pentru administratie se vor reuni luni, la ora 17.00, pentru a face "o audiere a tuturor partilor implicate", fiind invitat si primarul general Sorin Oprescu.
"Acest proiect de lege va avea un raport in seara aceasta de la cele doua comisii sesizate in fond, Comisia juridica si cea de administratie. Am avut o discutie cu cei doi colegi ai nostri, domnul Almajean si domnul Ciuca, vom face o audiere a tuturor partilor implicate, l-am informa si pe domnul Oprescu, daca vor sa fie prezente si organizatiile neguvernamentale, le rog sa fie prezente la comisie astazi, la ora 17.00. O ora jumatate, doua ore se vor audia toate parerile dupa care cele doua comisii vor delibera si vor face un raport. Maine (marti - n.r.) il vom pune in plen la ora 10.00, la ora 12:00 este votul final si-l vom trimite spre promulgare", a precizat Valeriu Zgonea.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 23 februarie – 1 martie 2026: decizii inspirate și ajustări...
Sursa: garbo.ro
-
Accident grav în halfpipe la JO 2026: Finley Melville Ives, scos pe targă...
Sursa: kudika.ro