Premierul Victor Ponta se va intalni saptamana viitoare cu presedintele Traian Basescu pentru a discuta despre numirea noilor sefi ai Directiei Nationale Anticoruptie si Parchetului General, relateaza hotnews.ro.
Anuntul a fost facut de Victor Ponta, la finalul sedintei Guvernului de miercuri. Ponta a mai spus ca ar putea discuta marti cu reprezentantii sectiei de procurori de la Consiliul Superior al Magistraturii despre viitoarele numiri.
"Tot luni sau marti o sa ma vad si cu presedintele", a precizat Ponta.
Numirea imediata a sefilor pentru Parchetul General si pentru DNA a fost unul dintre ultimatumurile presedintelui Basescu, prezentate luni.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro