Sport 29 Iulie 2008 23:36
Ciprian Maria a reusit "dubla"pentru Stuttgart in finala Cupei UEFA Intertotto
Atacantul roman Ciprian Marica a adus calificarea echipei germane VfB Stuttgart in Cupa UEFA dupa ce a marcat doua goluri in meciul din Cupa Intertoto, de pe teren propriu, contra rusilor de la Saturn Ramenskoe. Dupa ce nemtii au condus cu 1-0 la capatul a 90 de minute, Marica a inscris in minutele 108 si 110 din prelungiri, ducandu-si echipa in turul doi preliminar al Cupei UEFA ne anunta Adevarul.

In meciul-tur, disputat in urma cu o saptamana, VfB Stuttgart a pierdut cu scorul de 0-1. Duminica, la finalul celor 90 de minute, svabii conduceau cu scorul de 1-0, dupa golul inscris de Simak, in minutul 83. In prelungiri, in minutele 108 si 110, Marica a pecetluit soarta jocului, calificandu-si echipa in preliminariile Cupei UEFA, relateaza Evenimentul Zilei.