Antrenorul francez al echipei Wydad Casablanca, Jacky Bonnevay, care a fost batut de unul dintre jucatorii sai pe 4 aprilie, in timpul meciului pierdut, cu scorul de 0-1, in fata formatiei Al Hilal, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Arabi, a demisionat. "Ca urmare a ultimelor evenimente, care i-au afectat onoarea si integritatea, Jacky Bonneway a cerut sa fie demis", se mentioneaza intr-un comunicat al clubului marocan. In timpul meciului cu Al Hilal, atacantul Makhete Ndiaye, care a fost introdus in joc, iar apoi inlocuit dupa doar 15 minute, l-a lovit cu picioarele pe Jacky Bonnevay cand a iesit de pe teren. Jucatorul a fost suspendat pentru comportamentul sau pana la sfarsitul acestui sezon. Wydad Casablanca ocupa in prezent pozitia a treia in clasamentul campionatului Marocului.