Sport 15 Mai 2008 12:08
Formatia Beitar Ierusalim a castigat marti seara Cupa Israelului in urma executarii loviturilor de departajare, dupa ce scorul la finalul celor 90 de minute regulamentare si al prelungirilor a fost egal, 0-0, in partida cu Hapoel Tel Aviv, informeaza NewsIn.
Beitar, liderul clasamentului din Israel, a castigat cu scorul de 5-4, dupa ce portarul Tvrtko Kale a aparat loviturile executate de Baruch Dego si Reueven Oved.

Jucatorul lui Hapoel, Barukh Dego, a trimis balonul in bara in timpul partidei si a ratat penalty-ul decisiv. Hapoel va juca in viitoare editie a Cupei UEFA daca Beitar castiga titlul, asa cum este de asteptat.