Sport 23 Aprilie 2008 02:52
CFR Cluj poate reveni pe prima pozitie daca invinge astazi pe FC Vaslui.

Steaua nu a reusit decat o remiza in Ghencea cu Poli Timisoara, 1-1, astfel ca CFR Cluj poate egala situatia din clasament in cazul unei victorii miercuri in meciul cu FC Vaslui.

Meciul a inceput cu intarziere de zece minute, din cauza traficului din Bucuresti timisorenii ajungand cu dificultate la stadion. Gazdele au inceput in forta, dar golul lui Plesan din minutul 4 a fost anulat pe motiv de ofsaid, la o semnalizare a asistentului Marcel Savaniu.

Scorul a fost deschis de Goian in debutul reprizei secunde, cand fundasul stelist le-a servit banatenilor specialitatea casei, gol din faze fixe.

A urmat egalarea in minutul 65, dupa ce golgheterul Gigel Bucur a marcat cu latul dintr-o pasa venita de la armeanul Karamian.

Sursa: Ziarulcn.com